Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Harvest 1578818_960_720
Foto: Pixabay.com
14. novembra 2018 Poľnohospodárstvo od SITASITA Diskusia()

Zelená nafta je ďalší primitívny pokus SNS ako zalepiť ľuďom oči, tvrdí SaS

Zavedenie tzv. zelenej nafty bude podľa strany SaS ďalším nesystémovým a nekoncepčným opatrením vlády.

Zelená nafta pre farmárov znamená podľa strany SaS len to, že vláda vezme peniaze občanom a firmám z vybratých daní a obdaruje nimi vybranú skupinu podnikateľov. Pri existujúcich problémoch, ktorými trpí verejný sektor na Slovensku, bude zavedenie zelenej nafty podľa strany SaS len ďalším nesystémovým a nekoncepčným opatrením a zároveň primitívnym pokusom o kupovanie priazne voličov. Konštatovala to v utorok tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová v tlačovej správe.

„Zničenú povesť ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej má teraz napraviť zákon o takzvanej zelenej nafte. Ako sa už v tejto vládnej koalícii stalo zvykom, takéto závažné hospodárske opatrenie nenavrhuje vláda, ale poslanci SNS. Táto koalícia totiž odmieta riadne pripomienkové konanie, lebo odmieta diskutovať s verejnosťou. Názor verejnosti nepotrebuje, ona chce len jej peniaze. Dotovanie paliva pre poľnohospodárov znamená len toľko, že vláda vezme peniaze občanom a firmám z vybratých daní a obdaruje nimi vybranú skupinu podnikateľov,“ uviedla k téme zelenej nafty Jarmila Halgašová.

Je to už niekoľká takáto výnimka, tvrdí SaS

Séria takýchto výhod sa za súčasnej vlády rýchlo rozširuje a mení Slovensko na krajinu, v ktorej sa viac oplatí mať známych v parlamente než poctivo pracovať a podnikať, upozornil poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca. „Týmto spôsobom však štát môže dotovať čokoľvek a kohokoľvek,“ povedal Jurzyca. Pri existujúcich dotáciách z Európskej únie a štátneho rozpočtu do poľnohospodárstva a pri existujúcich problémoch, ktorými trpí verejný sektor na Slovensku, bude zavedenie zelenej nafty podľa strany SaS ďalším nesystémovým a nekoncepčným opatrením a zároveň primitívnym pokusom o kupovanie priazne voličov.

„Štátom dotovaná nafta nedokáže vykompenzovať škody, ktoré spôsobí osobitný odvod pre obchodné reťazce, ktorý tiež naplánovala SNS, a ktorého devastačné účinky desia firmy i spotrebiteľov. Nedokáže vykompenzovať ani škody, ktoré poctivým farmárom pácha pozemková mafia, krytá z najvyšších miest. Jej hlavným dôsledkom bude akurát tak kšeftovanie s dotovaným palivom, ktoré už poznáme z minulosti,“ povedala Halgašová. SaS tak vyzýva poslancov Smeru-SD a Mostu-Híd, osobitne ministra financií Petra Kažimíra, aby tento návrh strany SNS nepodporili.

Odporúčané články

Výzvami pre Radu poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv je úverový program aj CAP Ako mohla „grófka“ Rošková získať dotácie? Zrejme vedela, ako sa vyhnúť kontrolám

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame