Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
53512228_2196705337078992_98875558812712960_o.jpg
24
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Následky požiaru v prevádzke Ľubovnianky. Foto: facebook.com/lubovnianka/

Závod Ľubovnianky vyhorel do tla. Majitelia sa ho snažia obnoviť

Známa značka minerálnej vody utrpela presne pred mesiacom ťažkú stratu.

„V noci 11.2.2019 okolo druhej hodiny ráno, nás zobudil veľmi nečakaný telefonát od polície, ktorá nám oznámila, že hasiči hasia budovu našej prevádzky a nemôžu sa dostať dnu. Napriek snahe hasičov oheň naberal na intenzite a rozšíril sa až na strechu budovy plničky. Hasičom sa podarilo oheň uhasiť a lokalizovať až po piatich hodinách. Pohľad, ktorý nás čakal po vstupe do “budovy” neprajeme nikomu. Zápach a všadeprítomný neporiadok, na výrobných strojoch sa povaľovali kusy strechy, sádrokartónu, sklenej vaty a všeličoho iného, čo sme ani nevedeli indentifikovať,“ spomínajú majitelia závodu Ľubovnianka v najnovšom príspevku na sociálnej sieti.

Požiar vtedy úplne zničil celý závod na plnenie tejto obľúbenej minerálky. V obchodoch sú dnes už len várky, ktoré stihli opustiť firmu ešte pred požiarom. Napriek obrovským škodám majitelia veria, že výrobu sa podarí obnoviť. Na sociálnej sieti zverejnili fotografie z požiaru, aj z upratovacej akcie, ktorú urobili zamestnanci, ich príbuzní a priatelia. Prevádzka patrí spoločnosti Limo Špes a plní v nej jednu zo svojich linerálnych vôd- Ľubovnianku.

Firme, ktorá predáva okrem Ľubovnianky aj minerálu vodu Sulinka či Miss+ sa v posledných rokoch finančne darilo, hoci nešlo o závratné zisky. Tržby v roku 2017 dosiahli 2,6 milióna eur a zisk bol vyše 29- tisíc eur, podľa údajov portálu Finstat.sk zatiaľ najvyšší v histórii.

„Finančné škody sú obrovské. Ale nevzdávame sa. Bojujeme z celých síl, nenecháme sa zastrašiť rečami, sme vďační za všetku pomoc, modlitby a každého človeka, ktorý na nás myslí a verí nám. Nevieme čo bude ďalej, ale pevne veríme, že úsilie, ktoré vynaložíme do obnovy prevádzky, bude odmenené,“ píše sa ďalej v príspevku.

Odporúčané články

Osobitný odvod pre reťazce sa mliekarov vážne dotýka, upozorňuje mliekarenský zväz Firmy, ktoré mali podozrivé poľské mäso, sa cítia poškodené. Postup bol správny, tvrdí Matečná

Témy

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame