Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
32745686_10208918180430605_6592097530262061056_n.jpg

Z Národného potravinového katalógu profituje len súkromná firma, tvrdí SaS

Podľa strany SaS je šokujúce, že po vyše roku od začatia skúšobnej prevádzky Národného potravinového katalógu sa zrealizovalo päť obchodov za 450 eur.

Projekt Národného potravinového katalógu za takmer milión eur je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) exemplárnym mixom podnikateľskej neschopnosti a klientelizmu. Navyše z neho profituje len jedna súkromná firma, ktorá cudzopasí na potravinovom katalógu. „Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, spôsobom vlastným SNS, má trestuhodný pomer k verejným peniazom,“ konštatovala to strana SaS v pondelok v tlačovej správe.

„Jediný, kto má z tohto projektu otvorený úžitok, je súkromná firma, ktorá cudzopasí na potravinovom katalógu. Je šokujúce, že po vyše roku od spustenia skúšobnej prevádzky sa zrealizovalo 5 obchodov za 450 eur a že systém, ktorý má vraj zabezpečovať nákup zdravších lokálnych potravín, využili len dve školy. Toto je SNS a jej skvelé kádre v praxi,“ uviedla tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová. SNS podľa SaS ničí systém pravidlami, ktoré majú predstierať jej aktivity v prospech Slovenska, avšak v skutočnosti len zvyšujú byrokraciu a znižujú jeho efektívnosť.

Na úkor spoločnosti benefity pre „seba“

Pod nacionálne podfarbenými heslami o pomoci domácim výrobcom potravín sa podľa Halgašovej tiež skrýva chamtivosť klientov SNS, ktorých jediným cieľom je získať na úkor spoločnosti výhody pre seba. „Gabriela Matečná je pravou rukou týchto temných, kleptokratických záujmov. Bola ňou ako šéfka pozemkového fondu, keď zverovala štátnu pôdu do rúk ľuďom, ku ktorým sa nikdy nemala dostať, a je ňou ako ministerka pôdohospodárstva, keď zase len hrabe pre svojich. Kruh sa uzatvára,“ povedala Halgašová.

SaS zároveň uviedla, že ministerka bude od občanov vyberať peniaze aj z osobitného odvodu pre obchodné reťazce. Cez obskúrne a nefunkčné projekty ako Národný potravinový katalóg ich však bude posielať svojim klientom, ktorí si za ne kúpia drahé autá a nehnuteľnosti po celom svete. „Poľnohospodári a potravinári sa však pod vedením Gabriely Matečnej skutočnej pomoci nikdy nedočkajú,“ uzavrela tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Odporúčané články

Ponúknime verejnosti príbeh obnovy lesa Všetky slovenské bitúnky čakajú rozsiahle kontroly

Témy

Z kategórie Potravinárstvo

Odporúčame