Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bank note 209104_1280 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com

Výška výnosu z odvodu obchodných reťazcov by sa po zmenách výrazne znížila

V prípade schválenia navrhovaných zmien v zákone o osobitnom odvode obchodných reťazcov bude čistý výnos z odvodu podľa Radovana Baláža z SNS menej ako 50 mil. eur.

Poslanec NR SR za SNS Radovan Baláž predložil v utorok pozmeňujúci a doplňujúci návrh k vládnemu návrhu zákona o štátnom rozpočte na rok 2019. Poslanec Baláž požaduje v rámci rozpočtových výdavkov kapitoly Všeobecná pokladničná správa v roku 2019 v prípade potreby vyčleniť finančné prostriedky v sume do 50 mil. eur na krytie výdavkov kapitoly Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Tento návrh totiž počíta s úpravou poslaneckého návrhu zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov z dielne SNS, ktorého výsledkom bude čistý výnos z odvodu nižší ako 50 mil. eur.

Odôvodnenie návrhu

„Navrhuje sa vyčleniť finančné prostriedky v sume 50 mil. eur v závislosti od prípadných zmien v návrhu skupiny poslancov NR SR na vydanie zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov, ktorých výsledkom bude čistý výnos z odvodu nižší ako 50 mil. eur. Cieľom návrhu uznesenia je, aby rozpočet Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR mal v tomto prípade na podporu v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva finančné prostriedky vo výške 50 mil. eur,“ odôvodnil pozmeňujúci návrh jeho predkladateľ Radovan Baláž.

Odporúčané články

Farmári stanujúci pred PPA podávajú na jej vedenie trestné oznámenie Kaufland chce v novom projekte dostať do škôl viac ovocia a zeleniny

Témy

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame