Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bottle 2032980_1280.jpg

Vodu v studni si môžete nechať zadarmo otestovať

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) aj tento rok bezplatne otestuje vzorky vody z domácich studní. Informuje o tom na svojej webovej stránke. Analýza sa zameria na množstvo dusičnanov a celkovú tvrdosť vody.

Pri odbere vody by mali občania dodržiavať postup, ktorý BVS uvádza na svojom portáli. Vodu treba nechať dve až päť minút odtiecť dostatočne silným prúdom a odobrať do vypláchnutej nádoby, ktorá nepresahuje objem pol litra. Fľašu naplniť až po okraj tak, aby nad vrchnákom nebol takmer žiadny vzduch a uzavrieť. Spoločnosť odporúča použiť trojdecovú plastovú fľašu, sklenené fľaše nebudú akceptovať. Takéto vzorky môžu záujemcovia priniesť v stredu 20. marca od 8:00 do 16:00 do priestorov laboratórií BVS na Bojnickej ulici č. 6 v Bratislave.

Výsledky testu budú dostupné na internetovej stránke BVS alebo v call centre podniku. Tento orientačný rozbor neskúma, či voda zo studne dosahuje kvalitu pitnej vody. Kompletný rozbor je spoplatnený a možno si ho objednať písomne alebo telefonicky.

Podľa hovorcu BVS Jána Pálffyho podnik v roku 2017 skontroloval 1 395 vzoriek vody zo studní. Minulý rok počet vzoriek klesol na 1 134.

Odporúčané články

Má Slovensko dosť vody? Na pitie áno, na polia nie Za celý rok vyhodíme asi šesť kíl smetí. Nijako sa neobmedzujeme. Ako na to?

Z kategórie Zaujímavosti z vidieka

Odporúčame