Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Pixabay.com
12. novembra 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Tržby skupiny Kofola vzrástli od začiatku tohto roka o 2,3 %

V auguste tržby prvýkrát v histórii prekročili mesačnú miliardovú hranicu predajov.

Tržby skupiny Kofola od začiatku roka bez započítania poľského segmentu stúpli o 7 %, so započítaním Poľska skupina rástla o 2,3 %. Hodnota ukazovateľa EBITDA od začiatku roka stúpla o 18,2 % a ukazovateľ EBIT narástol až o 39 %. V auguste tržby skupiny prvýkrát v histórii prekročili mesačnú miliardovú hranicu predajov. Informovala o tom v pondelok spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko v tlačovej správe.

„Darí sa nám plniť plány a ciele. Sezónu hodnotím ako mimoriadne úspešnú. Samozrejme, že nám k rastu pomohlo aj počasie, ale najväčšiu radosť máme z rastu trhových podielov v segmente HoReCa. Z korporátneho pohľadu je míľnikom významné navýšenie likvidity našich akcií po odchode private equity partnera. Verím, že sa naše úsilie bude čoskoro odrážať aj v atraktivite Kofoly pre investorov,“ zhodnotil výsledky generálny riaditeľ skupiny Kofola Jannis Samaras.

Jednotlivé trhy

Na českom trhu skupina medziročne zvýšila tržby o 10,1 %, pričom Česi tradične najviac kupovali značky Kofola, Rauch a Vinea. Slovenský trh prispel tržbami vyššími o 3 % s tým, že do tržieb výrazne prehovorila značka Rajec. Tržby najrýchlejšie rastúcej značky v portfóliu Kofoly, značky UGO, narástli prostredníctvom 79 freshbarov a šalatérií o 15,6 %. V Adriatickom regióne sa skupine naďalej darí, čo sa prejavilo tržbami medziročne vyššími o 5,2 %.

Skupina popri výsledkoch hospodárenia oznámila aj zmeny v manažmente. „Jannis Samaras doteraz sedel na dvoch najvyšších stoličkách a riadil jednak celú skupinu Kofola a rovnako aj československé aktivity. So zväčšovaním skupiny a rastúcim významom jednotlivých entít sa rozhodol iba pre jednu z nich a ako stratég si vybral smerovanie skupiny. Uvoľnenú stoličku generálneho riaditeľa Kofoly v ČeskoSlovensku odovzdal doterajšiemu finančnému riaditeľovi Danielovi Buryšovi,“ uviedla spoločnosť v tlačovej správe. Pozícia CFO skupiny Kofola sa zas stane podľa spoločnosti doménou Pavla Jakubíka.

O skupine Kofola

Skupina Kofola je jeden z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s ôsmimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch, celkovo skupina Kofola zamestnáva viac ako 2 100 ľudí (bez ruského podniku). Do produktového portfólia spoločnosti Kofola patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola.

Odporúčané články

Firma Kraft Heinz vo štvrtom kvartáli skončila v strate 12,61 mld. USD Skupina Sanagro sa stala najväčším veriteľom firmy AFG v Turčianskych Tepliciach

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame