Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná Foto: SITA/Branislav Bibel
19. apríla 2018 Poľnohospodárstvo od SITASITA Diskusia()

Stretnutie zástupcov štátu s farmármi sa napokon uskutoční budúci týždeň v Košiciach

Stretnutia sa zúčastnia zástupcovia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Pôdohospodárskej platobnej agentúry či Slovenského pozemkového fondu. Pozvaní sú aj zástupcovia Krajského riaditeľstva policajného zboru, Krajského súdu a Krajskej prokuratúry v Košiciach.

Vo štvrtok 26. apríla sa v Košiciach uskutoční odložené pracovné stretnutie štátnych inštitúcií s poľnohospodármi. Hlavnou témou stretnutia budú vlastnícke, nájomné a majetkovo-právne vzťahy vrátane poskytovania podpôr v poľnohospodárstve. Cieľom stretnutia je hľadanie riešení medializovaných problémov na úrovni odbornej diskusie so zástupcami celej poľnohospodárskej obce Slovenska. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v tlačovej správe. Stretnutie sa pôvodne malo uskutočniť 12. apríla, ale na žiadosť niektorých farmárov agrorezort presunul termín o dva týždne.

„Naším cieľom je diskutovať s farmármi o riešeniach týkajúcich sa najmä nájmu a obhospodarovania poľnohospodárskej pôdy,“ uviedla vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Na stretnutie sú podľa Matečnej pozvané združenia zastupujúce poľnohospodárov naprieč celým sektorom, vrátane poškodených farmárov na východnom Slovensku.

Väčšia ústretovosť ministerstva

„Vyšli sme v ústrety množstvu požiadaviek malých, stredných i veľkých farmárov z celého Slovenska a na stretnutie sme pozvali desiatky združení, ktoré zastupujú poľnohospodárov podnikajúcich v prvovýrobe. Dotknutí farmári, najmä z Občianskej iniciatívy Zemplína, budú mať možnosť riešiť svoje problémy individuálne, a to v rovnaký deň predpoludním,“ dodala Gabriela Matečná.

Stretnutia sa zúčastnia zástupcovia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, Pôdohospodárskej platobnej agentúry, Slovenského pozemkového fondu. Pozvaní sú aj zástupcovia Krajského riaditeľstva policajného zboru, Krajského súdu a Krajskej prokuratúry v Košiciach.

Odporúčané články

SPPK označila uplynulý rok za prelomový v ozdravení slovenského agropotravinárstva Farmári od bratislavských protestov veľa zmien necítia, chcú znovu vyraziť do ulíc

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame