Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wheat 336661_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
5. októbra 2018 Poľnohospodárstvo od SITASITA Diskusia()

SPF používa nový registratúrny softvér, pripravuje aj centrálny informačný systém

Monitor portálu WebNoviny.sk.

Slovenský pozemkový fond (SPF) používa od začiatku októbra nový registratúrny softvér postavený na platforme, ktorá umožňuje vedenie elektronického spisu. Všetky na fond doručené dokumenty sa digitalizujú. Doručovanie medzi regionálnymi odbormi a generálnym riaditeľstvom tak už nebude limitované poštovou prepravou. Uviedla to v rozhovore pre portál WebNoviny.sk generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová.

„Pred rokom sme spustili kľúčový projekt centrálnej podateľne. Vďaka nej sme získali detailný prehľad o pohybe korešpondencie. Tento projekt predstavoval prvý krok k elektronizácii agendy na Slovenskom pozemkovom fonde. Momentálne začíname s ďalším projektom, vďaka ktorému budeme vedieť rýchlejšie reagovať na žiadosti klientov,“ povedala Adriana Šklíbová.

Najbližšie plány SPF

Po spustení nového registratúrneho softvéru od začiatku októbra SPF čaká v najbližšom období aj projekt Centrálneho informačného systému, ktorý má zabezpečiť integráciu medzi informačnými systémami Slovenského pozemkového fondu, ale aj prepojenie s informačnými systémami rezortu pôdohospodárstva, vrátane Úradu geodézie, kartografie a katastra či Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

SPF tiež plánuje rokovanie na pôde ministerstva pôdohospodárstva, ktoré sa bude týkať zmeny aktuálneho nastavenia právnych predpisov upravujúcich nájom pozemkov. „Iniciatívou v oblasti tvorby legislatívy chceme reflektovať na aktuálne problémy, ktoré vznikajú pri jej uplatňovaní v praxi,“ ozrejmila Šklíbová. „Pokračovať tiež chceme v pracovných stretnutiach so zástupcami prokuratúry a policajných zložiek, ktorých predmetom bude výmena praktických informácií a poznatkov. Jedno takéto stretnutie sme už realizovali na východe Slovenska,“ dodala šéfka SPF.

Odporúčané články

Pozemkovému fondu doručili 260 žiadostí mladých farmárov o osobitný nájom Situácia v agrosektore nie je jednoduchá, no zlepšuje sa, zhodli sa aktéri stretnutia na MPRV

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame