Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Pixabay.com
30. mája 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Protimonopolný úrad schválil Karlovarským minerálnym vodám prevzatie PepsiCo v Maďarsku

Skupina KMV by mala čoskoro prevziať aktíva PepsiCo aj v Česku a na Slovensku.

Maďarský protimonopolný úrad udelil skupine Karlovarské minerálne vody (KMV) povolenie na získanie licencie a prevzatie aktív spoločnosti PepsiCo v Maďarsku. Informovala o tom v stredu spoločnosť Karlovarské minerálne vody v tlačovej správe. Skupina ešte v januári 2018 oznámila, že sa stáva výhradným franchisantom a distribútorom nápojov a snackov spoločnosti PepsiCo v Česku, Maďarsku a na Slovensku a odkúpi existujúce podniky PepsiCo v týchto krajinách. Transakcia však musí byť schválená príslušnými protimonopolnými úradmi. Maďarsko teraz akvizíciu povolilo a v Česku a na Slovensku ešte prebiehajú schvaľovacie procesy k prevzatiu príslušných podnikov PepsiCo.

„Som rád, že sme na dobrej ceste, aby sme mohli postupne prebrať jednotlivé podniky Pepsi a verím, že v najbližších mesiacoch dopadnú pozitívne aj schvaľovacie procesy v Českej republike a na Slovensku,“ komentoval posun v transakcii generálny riaditeľ Karlovarských minerálnych vôd Alessandro Pasquale.

Najväčší v strednej Európe

Skupina Karlovarské minerálne vody (KMV) je najväčším výrobcom minerálnych a pramenitých vôd v strednej Európe. Svoje produkty v súčasnej dobe KMV vyváža do 20 krajín sveta a ako materská spoločnosť vlastní zahraničné značky minerálnych vôd v Rakúsku a Maďarsku. Spoločnosť KMV je v Maďarsku od roku 2015 lídrom na trhu prírodných minerálnych vôd prostredníctvom spoločnosti Szentkirályi – Kékkúti Mineral Water Kft.

Odporúčané články

PMÚ povolil firme Karlovarské minerální vody prevzatie aktív PepsiCo na Slovensku PMÚ začal správne konanie pri koncentrácii na trhu s distribúciou nealko nápojov

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame