Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Beer 3378136_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
15. novembra 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Pivovar Svijany otvoril nový distribučný sklad v Leopoldove

Zariadenie v hodnote viac ako 1,4 mil. eur ponúka 1 550 metrov štvorcových skladovej a 260 metrov štvorcových administratívnej plochy.

Český pivovar Svijany pokračuje na Slovensku v investíciách. Podľa zverejnených informácií na začiatku novembra otvoril po šiestich mesiacoch výstavby novú skladovú halu a administratívnu budovu v Leopoldove. Zariadenie v hodnote viac ako 1,4 mil. eur ponúka 1 550 metrov štvorcových skladovej a 260 metrov štvorcových administratívnej plochy. Nahradilo pôvodný sklad v Hlohovci, v ktorom dcérska spoločnosť Svijany Slovakia v polovici roku 2014 začínala. Jeho prevádzku zaisťuje desať zamestnancov.

„Za posledné tri roky sa predaj svijanského piva na Slovensko viac ako zdvojnásobil, takže sme už väčší a kvalitnejší sklad nutne potrebovali,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Svijany Slovakia Alexander Prošek.

Svijany sa v súčasnej dobe na Slovensku čapujú približne v 800 reštauráciách a dovoz svijanského piva sa zvýšil z 19 620 hektolitrov v roku 2015 na 42 410 hektolitrov minulý rok. „Tento rok plánujeme prekročiť hranicu 50 tisíc hektolitrov, okrem iného aj vďaka novým kontraktom na predaj nepasterizovaného piva v plechovkách v obchodných reťazcoch a maloobchodnej sieti,“ dodal Prošek.

Podľa riaditeľa pivovaru Svijany Romana Havlíka má Slovensko pre pivovar strategický význam. Slovensko je pre Svijany najvýznamnejším exportným trhom. „Veríme, že nielen táto investícia, ale taktiež nová ponuka nepasterizovaných pív v plechovkách našu pozíciu na slovenskom trhu ešte viac upevní,“ dodal.

O spoločnosti

Spoločnosť Svijany Slovakia, ktorej majoritným vlastníkom je Pivovar Svijany, bola založená v máji roku 2014 a distribuuje na Slovensku nielen kompletný sortiment svijanských pív, ale tiež pív z Pivovaru Rohozec a náchodského pivovaru Primátor.

Odporúčané články

Slovensko má opäť po roku zastúpenie na prestížnom medzinárodnom veľtrhu v Berlíne Plzeňský Prazdroj investuje na Šariši 4,4 milióna eur

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame