Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Pixabay.com
20. augusta 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

PepsiCo kupuje za 3,2 mld. USD spoločnosť Sodastream

Ak regulačné úrady transakciu schvália, očakáva sa, že akvizícia sa ukončí do januára 2019.

Americký producent nápojov PepsiCo kupuje za 3,2 mld. USD spoločnosť Sodastream, ktorá je výrobcom prístrojov na domácu výrobu sýtených nápojov. Transakcia poskytuje firme PepsiCo nový prístup k zákazníkom v ich domovoch v čase, keď jej sladené nápoje strácajú popularitu. Cena akcií spoločnosti Sodastream, za ktorú ich PepsiCo kupuje, je 144 USD za kus, čiže takmer o 11 percent vyššia oproti piatkovej uzatváracej cene na newyorskej burze. Informoval o tom britský portál bbc.com.

Prevzatie Sodastreamu je prvou veľkou akvizíciu, ktorú firma PepsiCo realizuje odvtedy, ako jej generálna riaditeľka Indra Nooyi oznámila, že po dvanástich rokoch na čele spoločnosti v októbri odstúpi z funkcie. Prevzatie už odsúhlasili vedenia oboch firiem. Ak regulačné úrady transakciu schvália, očakáva sa, že akvizícia sa ukončí do januára 2019. Odobriť ju ešte musia akcionári firmy Sodastream.

O Sodastream

Spoločnosť Sodastream, ktorá sídli v Izraeli, bola pôvodne založená vo Veľkej Británii v roku 1903. Prešla viacerými zmenami vlastníkov a v roku 1985 sa stala dcérou Cadbury Schweppes. V roku 1998 ju kúpila izraelská firma Soda-Club.

(1 EUR = 1,1391 USD)

Odporúčané články

Karlovarské minerální vody získali povolenie na prevzatie aktív skupiny PepsiCo PMÚ povolil firme Karlovarské minerální vody prevzatie aktív PepsiCo na Slovensku

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame