Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Field 2468835_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
24. októbra 2018 Legislatíva potravinárstvo od SITASITA Diskusia()

Parlament zvolil šiestich členov Rady Slovenského pozemkového fondu navrhovaných vládou

Rada fondu však zatiaľ nemôže začať vykonávať svoju činnosť, keďže v súlade so zákonom je potrebné, aby okrem šiestich členov navrhovaných vládou bola zvolená aspoň nadpolovičná väčšina členov navrhovaných výborom, t.j. minimálne traja členovia, čo sa však na parlamentnej schôdzi nestalo.

Národná rada SR na svojej 35. schôdzi zvolila šiestich nových členov Rady Slovenského pozemkového fondu, navrhovaných vládou, a to konkrétne Mareka Gocníka, Jaroslava Lovašša, Milana Hauera, Igora Chovana, Radoslava Hrušku a Zoltána Lörincza. Nakoľko hlasovanie prebehlo až po polnoci z utorka na stredu, v zmysle schváleného materiálu začne trojročné funkčné obdobie zvolených členov rady plynúť vo štvrtok, t. j. 25. októbra 2018. Informoval o tom v stredu hovorca Slovenského pozemkového fondu (SPF) Martin Kormoš v tlačovej správe.

Poslanci zároveň odhlasovali návrh, aby kandidáti, ktorých navrhol Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí, boli volení v tajnom hlasovaní. V ňom však ani jeden z ôsmich kandidátov (František Haník, Miroslav Masarik, Róbert Pilarčík, Dagmara Požgayová, Milan Roman, Dalibor Steindl, Jana Ujová a Marcel Vrchota) nedostal nadpolovičnú väčšinu hlasov od poslancov NR SR, a tak nemohol byť zvolený do funkcie.

Rada fondu však nemôže zatiaľ vykonávať svoju činnosť

Rada fondu tak zatiaľ podľa Martina Kormoša nemôže začať vykonávať svoju činnosť, keďže v súlade so zákonom je potrebné, aby okrem šiestich členov navrhovaných vládou SR bola zvolená aspoň nadpolovičná väčšina členov navrhovaných výborom, t.j. minimálne traja členovia.

Rada Slovenského pozemkového fondu je orgán, ktorý kontroluje činnosť a hospodárenie pozemkového fondu. Rada Slovenského pozemkového fondu má jedenásť členov, ktorých volí a odvoláva Národná rada Slovenskej republiky, a to šiestich členov na návrh vlády Slovenskej republiky a piatich členov na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí, za ktoré boli poslanci zvolení do Národnej rady Slovenskej republiky, na návrh Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Odporúčané články

Farmári od bratislavských protestov veľa zmien necítia, chcú znovu vyraziť do ulíc Farmári dostanú z osobitného odvodu 70 až 80 miliónov, pôvodný plán bol 150

Z kategórie Legislatíva potravinárstvo

Odporúčame