Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spring white 3617617_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
23. októbra 2018 Legislatíva potravinárstvo od SITASITA Diskusia()

Obmedzenie predaja burčiaka termínom od 15. augusta ostáva v platnosti

Návrh SaS na vypustenie odseku v zákone o vinohradníctve a vinárstve, ktorým sa povoľuje predaj burčiaka na Slovensku len v termíne od 15. augusta do 31. decembra kalendárneho roka, neprešiel do druhého čítania.

Obmedzenie predaja burčiaka termínom od 15. augusta ostáva pre slovenských vinárov v platnosti. Strane SaS sa totiž nepodarilo návrh novely zákona o vinohradníctve a vinárstve, o ktorom minulý štvrtok rokovali poslanci v prvom čítaní, dostať v utorkovom hlasovaní do druhého čítania. Novelou chceli opoziční poslanci vypustiť zo zákona o vinohradníctve a vinárstve odsek, ktorým sa povoľuje predaj burčiaka na Slovensku len v termíne od 15. augusta do 31. decembra kalendárneho roka.

Dôvody predloženia neschváleného návrhu

Dôvodom predloženia návrhu boli podľa SaS klimatické zmeny, ktoré majú za následok skorší nástup slnečných a teplých dní, v dôsledku čoho hrozno dozrieva skôr. „Obmedzenie predaja burčiaka termínom od 15. augusta slovenským vinárom spôsobuje ťažkosti nielen v prípade, ak hrozno dozreje skôr, pretože je potrebné surovinu spracovať. Slovenských spracovateľov hrozna toto časové obmedzenie dostáva zároveň do pozície nekonkurencieschopného súťažiaceho subjektu na trhu, keďže v okolitých štátoch takéto obmedzenie buď nie je, alebo je časovo výhodnejšie,“ uviedli k návrhu jeho predkladatelia Radoslav Pavelka a Anna Zemanová z SaS.

Odporúčané články

Minister Solymos: Treba určiť hranice, kde budeme les chrániť a kde rúbať Väčšina bodov Košickej výzvy od farmárov z východu Slovenska je splnená, uviedla Matečná

Z kategórie Legislatíva potravinárstvo

Odporúčame