Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Glass 1587258_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
14. júna 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Nová Mliečna farma Bzovík má patriť medzi najväčšie v strednej Európe

Investícia vo výške takmer sedem miliónov eur zvýši o 133 percent dennú produkciu mlieka, ktoré má primárne smerovať na domáci trh.

Novú Mliečnu farmu Bzovík otvoria v nedeľu 17. júna v rovnomennej obci v okrese Krupina v Banskobystrickom kraji. Investícia vo výške takmer sedem miliónov eur zvýši o 133 percent dennú produkciu mlieka, ktoré má primárne smerovať na domáci trh. Za vznikom tohto projektu stojí Daniel J. Kratky z holdingu Slovenské farmárske, družstvo (SFD). Ako pre agentúru SITA uviedla analytička SFD Eva Sadovská, Mliečna farma Bzovík má patriť medzi najväčšie v strednej Európe.

Moderné priestory

Farma v Bzovíku je podľa jej zakladateľov unikátna v tom, že je postavená na zelenej lúke a jej výstavba sa nemusela ničomu prispôsobovať. Maštale sú preto navrhnuté tak, aby pre kravy zabezpečovali najväčší komfort. Moderná technika má zaručiť aj vysokú produktivitu. Reč je napríklad o snímačoch na krkoch, ktoré zaznamenávajú kroky, ale tiež to, ako krava prežúva. Vopred tak chovatelia vedia predvídať prípadné choroby či žalúdočné problémy.

Slovenské farmárske, družstvo je slovenský holding, ktorý vlastní poľnohospodárske podniky zamerané na rastlinnú a živočíšnu prvovýrobu po celom Slovensku. Družstvo hospodári približne na 30-tisícoch hektárov pôdy po celej republike a patrí tak medzi lídrov v poľnohospodárskej prvovýrobe.

Odporúčané články

Dvojakej kvalite produktov odzvonilo, tvrdí ministerka Matečná Pivovar Šariš investoval do modernizácie 4,4 mil. eur

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame