Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chocolate bar 1636220_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
17. januára 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Nestlé predáva americkú divíziu cukroviniek za zhruba 2,8 mld. USD

Koncern ešte vlani signalizoval predaj divízie cukroviniek v USA, keďže sa chce orientovať na oblasti s rýchlejším rastom, ako je produkcia kávy a detskej výživy.

Švajčiarsky gigant Nestlé vyrábajúci potraviny a nápoje predáva svoju americkú divíziu cukroviniek talianskej firme Ferrero za zhruba 2,8 mld. USD v hotovosti. Potravinársky koncern ešte vlani v lete po revízii svojho portfólia naznačil, že by mohol túto svoju americkú divíziu predať, keďže sa chce orientovať na oblasti s rýchlejším rastom, ako je produkcia kávy a detskej výživy.

Americká divízia Nestlé tvorí približne 3 percentá tržieb z výroby v USA

Spoločnosť Nestlé uviedla, že jej americká divízia cukroviniek tvorí približne 3 percentá celkových tržieb pochádzajúcich z jej výroby v USA. Očakáva sa, že predaj americkej divízie cukroviniek firme Ferrero sa uzavrie na konci prvého kvartálu.

(1 EUR = 1,2230 USD)

Odporúčané články

Čistý zisk koncernu Nestlé v prvom polroku vzrástol o 19 % Koncern Nestlé zaplatí 7,1 mld. USD za licenciu na produkty Starbucks

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame