Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cow 2782461_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
19. októbra 2018 Poľnohospodárstvo od SITASITA Diskusia()

Na farme na východe Škótska zistili prípad BSE

Škótska vláda ubezpečila spotrebiteľov, že zistenie BSE pri rutinnom teste na mŕtvej krave neznamená ohrozenie ľudského zdravia.

Presun dobytka zakázali na farme v správnej oblasti Aberdeenshire na východe Škótska po tom, čo v tamojšom chove objavili prípad bovinnej spongiformnej encefalopatie (BSE), čiže choroby šialených kráv. Škótska vláda a odvetvie chovu hovädzieho dobytka však ubezpečili spotrebiteľov, že zistenie BSE pri rutinnom teste na mŕtvej krave neznamená ohrozenie ľudského zdravia a nehrozí ani väčší vplyv na škótskych farmárov. Informuje o tom portál theguardian.com.

Prvý výskyt BSE v Škótsku

Ide o prvý zistený výskyt BSE v Škótsku za posledné desaťročie a prvý v rámci celej Veľkej Británie od roku 2015, keď sa tam objavili dva prípady. Škótsko bolo vlani v máji vyhlásené za krajinu bez BSE a oficiálne získalo štatút „nepatrného rizika“, ale po tomto izolovanom prípade sa škótsky export hovädzieho mäsa dostane do štatútu nižšieho „kontrolovaného rizika“, ktorý platí pre export zo zvyšku Veľkej Británie.

Koncom 80. a začiatkom 90. rokov minulého storočia zlikvidovali vo Veľkej Británii milióny kusov hovädzieho dobytka počas veľkého rozšírenia BSE, ktoré viedlo k zmrazeniu exportu.

https://www.theguardian.com/uk-news/2018/oct/18/bse-case-found-on-aberdeenshire-farm

Odporúčané články

Hydina Holding investovala do modernizácie hydinárne v Kežmarku 5,5 milióna eur Malí a strední farmári sú rozčarovaní z prístupu premiéra

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame