Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Podpredsedníčka vlády, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná Foto: SITA/Branislav Bibel

Matečnej katalóg mal podporiť domáce potraviny. Takmer nikto ho nepoužíva

Už viac ako rok funguje Katalóg potravín z dielne ministerstva pôdohospodárstva. Mal slúžiť školám a štátnym inštitúciám na objednávanie potravín do jedální. Zámer bol, aby jedálne nekupovali nekvalitné zahraničné potraviny, ale nakupovali predovšetkým tie slovenské. Výsledok? Cez systém za takmer milión eur sa uskutočnilo doposiaľ iba 5 obchodov celkovo za 450 eur. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Potravinový katalóg doteraz využili dve školy a Matečnej ministerstvo. Ako uvádzajú Aktuality.sk, k 10. januáru 2019 bolo v katalógu zaregistrovaných 47 odberateľov a 127 dodávateľov. Ponuka je však skromná- len 58 výrobkov, pričom 50 z nich sú nápoje.

Z ministerských štatistík pritom vyplýva, že v systéme bolo k 10. januáru 2019 zaregistrovaných len 47 odberateľov, teda inštitúcií, ktoré môžu cez systém nakupovať potraviny. Dodávateľov, ktorí majú inštitúciám potraviny dodávať, je o niečo viac: 127. Školy sa tak aj naďalej musia zaobstarať základné potraviny ako mäso a múku niekde inde.

Celkový účet za potravinový katalóg má byť v súčasnosti 900- tisíc eur, pričom suma bude naďalej rásť. Ministerstvo si totiž objednáva technickú podporu a helpdesk. Do nákladov Aktuality počítajú aj sumy za roadshow a školenia, ktoré mali projekt propagovať a vzdelávať vedúcich jedální.

Odporúčané články

Farmári protestujú ďalej, vyrážajú na protestnú jazdu na koňoch naprieč Slovenskom Rezort berie všetky problémy vážne, nedokáže ich však vyriešiť zo dňa na deň

Z kategórie Potravinárstvo

Odporúčame