Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Pixabay.com

Majitelia starších rodinných domov môžu opäť žiadať o podporu na ich zatepľovanie

Majitelia rodinných domov starších ako desať rokov môžu opäť požiadať o dotáciu na ich zatepľovanie vo výške maximálne 8 800 eur. Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) vyhlásilo piatu výzvu na podávanie žiadostí o podporu pri zatepľovaní rodinných domov. Žiadosti bude možné podávať elektronicky od 17. júna do 30. septembra tohto roku alebo do zaevidovania najviac päťsto žiadostí. Informoval o tom v stredu rezort dopravy a výstavby.

„Ministerstvo chce aj naďalej podporovať zatepľovanie starších rodinných domov, a tým znižovať náklady ich vlastníkov na energie. Schválením nových podmienok poskytovania štátnej podpory vychádzame v ústrety majiteľom starších rodinných domov,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek (Most-Híd). „Osobne ma teší, že môžem vyhlásiť už piatu výzvu na získanie príspevku na zateplenie rodinných domov,“ dodal.

Od vyhlásenia výzvy majú záujemcovia mesiac na prípravu žiadosti. Detailné informácie ako ju podať a všetky podmienky na získanie dotácie verejnosť nájde na www.zatepluj.sk. V piatom kole výzvy už neplatí podmienka, že zatepľovanie musí realizovať licencovaná firma. „Naďalej však musí žiadateľ predložiť spracovaný projekt zateplenia rodinného domu, vrátane projektového energetického hodnotenia. Na dokumentáciu ministerstvo prispieva sumou 800 eur, na zateplenie získa úspešný žiadateľ dotáciu do výšky 40 % z oprávnených nákladov, maximálne však 8 000 eur,“ priblížila hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

V doterajších štyroch uzatvorených výzvach na zatepľovanie rodinných domov sa prihlásilo 441 záujemcov.

Odporúčané články

Štát vám na rodinný dom prispeje tisíckami eur. Treba však splniť podmienky Štát vám prispeje na nový dom až 8 800 eur. Má to len jednu podmienku

Témy

Z kategórie Zaujímavosti z vidieka

Odporúčame