Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianočné stromčeky, ilustračná snímka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Diana Černáková

Lesníci opäť rozdajú stromčeky detským domovom

Lesníci budú aj v tomto roku rozdávať radosť v podobe vianočných stromčekov. Vďaka akcii Stromček pod stromček budú rozvoniavať desiatky detských domovov. „Z toho prvého, odovzdaného organizačnou riaditeľkou Anetou Kšenžighovou, sa bude tešiť jedenásť detí z Detského domova Centrum Srdiečko v Banskej Bystrici, kde dnes o 15:00 oficiálne odštartujeme túto lesnícku akciu,“ informoval agentúru SITA vedúci odboru komunikácie štátneho podniku Lesy SR Pavel Machava.

Predvianočné obdobie bez akcie Stromček pod stromček si už lesníci nedokážu predstaviť. „Tento rok opäť neprišiel Martin na bielom koni, a tak máme ešte stále možnosť nájsť a vybrať tie najkrajšie stromčeky z lesných porastov, ale aj škôlkarských stredísk,“ prezradil generálny riaditeľ podniku Lesy SR Marian Staník.

Už po pätnástykrát odnesú lesníci stovky vianočných stromčekov do detských domovov a domovov sociálnych služieb na Slovensku, ktoré si oň požiadajú. Počas tohto obdobia sa do akcie zapojili desiatky zariadení, ktoré dovtedy nemali živé stromčeky.

„Mnohé stromčeky, ktoré z lesov vyberáme, by sa počas dospievania lesa nemali šancu presadiť medzi ostatnými a časom by uhynuli. My im dáme možnosť splniť to najkrajšie poslanie a stať sa naozaj krásnym a hlavne zdravým a voňavým symbolom Vianoc,“ objasnil Machava s tým, že vianočné stromčeky budú počas decembra odovzdávať zástupcovia jednotlivých odštepných závodov Lesy SR.

Odporúčané články

Ponúknime verejnosti príbeh obnovy lesa Les stojí pred novými výzvami. Ohrozuje ho zmena klímy aj úplne noví škodcovia

Z kategórie Lesy a lesníctvo

Odporúčame