Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bottle 2582012_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
5. novembra 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Karlovarské minerální vody získali povolenie na prevzatie aktív skupiny PepsiCo

Obchod, oznámený v januári tohto roku, je schválený už vo všetkých krajinách – Česká republika, Slovensko a Maďarsko.

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže udelil spoločnosti Karlovarské minerální vody (KMV) povolenie pre získanie licencie a prevzatie aktív skupiny PepsiCo v Českej republike. Obchod, oznámený v januári tohto roku, je schválený už vo všetkých krajinách – Česká republika, Slovensko a Maďarsko. Spoločnosť KMV sa tak stala najväčším distribútorom nealkoholických nápojov v strednej Európe. Informovala o tom v pondelok spoločnosť KMV v tlačovej správe.

Karlovarské minerální vody sa stávajú so svojimi 11 výrobnými závodmi, 2 400 zamestnancami a obratom 12,5 miliardy českých korún regionálnym lídrom na trhu. „Akvizícia bude dokončená v nasledujúcich mesiacoch. Zlúčime tak dva silné tímy a dve skvelé portfóliá značiek a produktov,“ uviedol generálny riaditeľ KMV Alessandro Pasquale.

Produkty KMV

Produktové portfólio nového holdingu zahŕňa všetky kategórie nealkoholických nápojov od prírodných a ochutených minerálnych vôd (napríklad Mattoni a Magnesia), sýtených nealkoholických nápojov (napríklad Pepsi, Schweppes, Mirinda, 7Up), džúsov (Granini a Toma), ľadových čajov (napríklad Lipton, Veritea, Aquila) až po sirupy a dve značky snackov – Lay’s a Cheetos.

Skupina Karlovarské minerální vody je najväčším výrobcom minerálnych a pramenitých vôd v strednej Európe. Spoločnosť bola založená karlovarským rodákom Heinrichom Mattonim v roku 1873. V Česku vyrába KMV okrem tradičnej minerálnej vody Mattoni tiež pramenitú vodu Aquila a minerálne vody Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka. Svoje produkty KMV vyváža do 20 krajín sveta a ako materská spoločnosť vlastní zahraničné značky minerálnych vôd v Rakúsku a Maďarsku.

Odporúčané články

PMÚ povolil firme Karlovarské minerální vody prevzatie aktív PepsiCo na Slovensku PMÚ začal správne konanie pri koncentrácii na trhu s distribúciou nealko nápojov

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame