Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bottle 2582012_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
22. januára 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Karlovarské minerální vody kupujú v okolitých krajinách podniky PepsiCo

Spoločnosť sa tiež stáva výhradným nápojovým franchisantom a distribútorom snackov v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Transakcia podlieha schváleniu príslušnými protimonopolnými úradmi s predpokladaným ukončením v prvom polroku 2018.

Spoločnosť Karlovarské minerální vody a.s. (KMV) sa stáva výhradným nápojovým franchisantom a distribútorom snackov v Česku, na Slovensku a v Maďarsku a kupuje existujúce podniky PepsiCo v týchto krajinách. Ako ďalej informovala spoločnosť v tlačovej správe, transakcia podlieha schváleniu príslušnými protimonopolnými úradmi s predpokladaným ukončením v prvom polroku 2018. „Táto akvizícia prinesie skupine KMV nárast ročného obratu o 50 %, čím sa stane najväčším dodávateľom minerálnych vôd a nealkoholických nápojov v regióne Česko, Slovensko a Maďarsko,“ uviedla spoločnosť.

Skupina KMV sa akvizíciou rozrastie v troch krajinách regiónu o tri firmy s približne 900 zamestnancami, dvoma výrobnými závodmi a celkovým ročným obratom zhruba 4,2 mld. CZK. Finančné poradenstvo v projekte poskytla spoločnosť Raiffeisenbank a bankové financovanie transakcie zabezpečili Československá obchodní banka a Česká spořitelna.

Portfólio KMV sa výrazne rozšíri

Nápojové portfólio skupiny KMV sa transakciou rozšíri o značky Pepsi, Mirinda, 7Up, Gatorade, Mountain Dew, Lipton, Evervess, Rockstar, džúsy a nápoje Toma, pramenitú vodu Toma a limonády Slice. Zároveň prevezme aj distribúciu zemiakových lupienkov značky Lay´s a Cheetos.

V Česku je skupina KMV jednotkou v segmente prírodných a ochutených balených vôd. Na Slovensku si udržuje skupina pozíciu dvojky na trhu prírodných minerálnych vôd. V Rakúsku je dvojkou v sektore prírodných minerálnych vôd a na tretej pozícii v ochutených vodách. V Maďarsku je prostredníctvom spoločnosti Szentkirályi – Kékkúti Mineral Water Kft skupina KMV lídrom na trhu prírodných minerálnych vôd. V Bulharsku v minulom roku prevzala skupina KMV spoločnosť Quadrant Beverages JSC., ktorá je v krajine okrem iného oficiálnym výrobcom a predajcom produktov spoločnosti PepsiCo (Pepsi, Mirinda, 7up, Evervess) a Pepsi-Lipton International (Lipton Ice Tea).

Odporúčané články

Karlovarské minerální vody získali povolenie na prevzatie aktív skupiny PepsiCo PMÚ povolil firme Karlovarské minerální vody prevzatie aktív PepsiCo na Slovensku

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame