Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná Foto: SITA/Diana Černáková
18. septembra 2018 Poľnohospodárstvo od SITASITA Diskusia()

Kabinet schválil návrh na voľbu šiestich členov Rady SPF

Premiér Peter Pellegrini teraz musí predložiť schválený návrh členov Rady Slovenského pozemkového fondu predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi.

Vláda SR v utorok schválila návrh na voľbu šiestich členov Rady Slovenského pozemkového fondu (SPF), a to Mareka Gocníka, Jaroslava Lovašša, Milana Hauera, Igora Chovana, Radoslava Hrušku a Zoltána Lörincza. Kabinet tak reagoval na zánik členstva predchádzajúcich šiestich členov rady fondu na základe uplynutia ich funkčného obdobia k 3. augustu 2018. Na základe vládou schváleného návrhu premiér Peter Pellegrini teraz predloží návrh na voľbu členov Rady SPF predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi. Vláda SR zároveň poverila ministerku pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielu Matečnú, aby odôvodnila návrhy na voľbu členov Rady SPF v NR SR.

Ako sa volia členovia Rady SPF

Podľa zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách činnosť a hospodárenie pozemkového fondu kontroluje jedenásťčlenná rada. Členov rady volí a odvoláva Národná rada SR, a to šiestich členov na návrh vlády Slovenskej republiky a piatich členov na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí, za ktoré boli poslanci zvolení do Národnej rady SR, na návrh výboru. Funkčné obdobie členov rady je tri roky.

Odporúčané články

Kabinet schválil nariadenie, ktorým sa menia izolačné vzdialenosti pre výrobu osiva ciroku Kabinet schválil nariadenie, ktorým sa menia izolačné vzdialenosti pre výrobu osiva ciroku

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame