Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autor: Pixabay.com/reverent
20. novembra 2018 VidiekSlovenskoVidiek z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Jeden z obchodných reťazcov vyváža svoje zisky zahraničnej matke

Jeden zo zahraničných obchodných reťazcov odlieva zisky zo Slovenska do zahraničia. Dnes o tom informovala spoločnosť Comenius Analytica bez toho, aby uviedla, o aký reťazec konkrétne ide.

Odlievanie peňazí do zahraničia má ukazovať výročbá správa reťazca. „Materská spoločnosť napríklad uzavrela zmluvu o poskytnutí podpory predaja a rožšírenia predajného sortimentu.  Je nazvaná ako CORE zmluva, alebo  zmluva o poskytovaní služieb medzi matkou a dcérou, pričom zmluva znie ako ”spolupráca  a podpora v oblasti internej revízie, sytému reportingu, poistenia, reklamy, predaja, školenia vedúcich pracovníkov, podpory informačných technológií“,“ uvádza analytická firma.

Reťazec príjma od materskej spoločnosti služby a posiela jej za ne peniaze. Sú to najmä služby v oblasti architektúry, zariadenia a tovarov kvôli ďalšiemu predaju v Taliansku, Španielsku a Rakúsku.

„Z danej analýzy výročnej správy vyplýva, že firma nevytvára zisky v slovenskej jurisdickii, ale transferuje ich k materskej firme. Dcérska firma materskej firmy má z danej pozície výhody, ale nevýhody má slovenský daňový sytém, ktorému sa dcérska firma čiastočne vyhýba,“ konštatujú analytici.

Správu budeme aktualizovať.

Odporúčané články

Farmári postihnutí suchom 2017 aj napriek prísľubom vlády peniaze zatiaľ nedostali, tvrdí AKS Ukrajinské hydinové mäso nemusí spĺňať prísne bezpečnostné normy EÚ, upozorňuje SPPK

Z kategórie Vidiek

Odporúčame