Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autor: Pixabay.com/reverent

Jeden z obchodných reťazcov vyváža svoje zisky zahraničnej matke

Jeden zo zahraničných obchodných reťazcov odlieva zisky zo Slovenska do zahraničia. Dnes o tom informovala spoločnosť Comenius Analytica bez toho, aby uviedla, o aký reťazec konkrétne ide.

Odlievanie peňazí do zahraničia má ukazovať výročbá správa reťazca. „Materská spoločnosť napríklad uzavrela zmluvu o poskytnutí podpory predaja a rožšírenia predajného sortimentu.  Je nazvaná ako CORE zmluva, alebo  zmluva o poskytovaní služieb medzi matkou a dcérou, pričom zmluva znie ako ”spolupráca  a podpora v oblasti internej revízie, sytému reportingu, poistenia, reklamy, predaja, školenia vedúcich pracovníkov, podpory informačných technológií“,“ uvádza analytická firma.

Reťazec príjma od materskej spoločnosti služby a posiela jej za ne peniaze. Sú to najmä služby v oblasti architektúry, zariadenia a tovarov kvôli ďalšiemu predaju v Taliansku, Španielsku a Rakúsku.

„Z danej analýzy výročnej správy vyplýva, že firma nevytvára zisky v slovenskej jurisdickii, ale transferuje ich k materskej firme. Dcérska firma materskej firmy má z danej pozície výhody, ale nevýhody má slovenský daňový sytém, ktorému sa dcérska firma čiastočne vyhýba,“ konštatujú analytici.

Správu budeme aktualizovať.

Odporúčané články

Zamestnanci obchodného reťazca sa opäť pokúsia o rekord v sadení stromčekov Kontrola v Lesoch SR odhalila nevýhodné zmluvy za milióny, aj podliezanie cien dreva

Z kategórie Zaujímavosti z vidieka

Odporúčame