Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tin 3475837_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
13. septembra 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Hamé zaznamenalo na Slovensku nárast čistých tržieb na takmer 18 mil. eur

Za celý minulý rok dosiahli čisté tržby spoločnosti na Slovensku 35,95 mil. eur, čo je medziročný nárast o takmer 4 %.

Čisté tržby stredoeurópskej potravinárskej spoločnosti Hamé na Slovensku počas prvého polroku tohto roka vzrástli na 17,93 milióna eur, čo je takmer o štyri percentá viac ako za predošlý rok 2017. Za celý minulý rok dosiahli čisté tržby Hamé na Slovensku 35,95 mil. eur, čo je medziročný nárast o takmer 4 %. Celkové čisté tržby spoločnosti na všetkých trhoch dosiahli v prvom polroku zhruba 104 mil. eur, čo je medziročný nárast o takmer 7 %. Ako ďalej informovala spoločnosť, najväčší podiel na predaji na Slovensku mali v prvej polovici roka 2018 trvanlivé mäsové výrobky, teda paštéty, mäsové konzervy a hotové jedlá. Za uplynulý rok sa zvýšil aj podiel predaja závodu DOMA na celkových predajoch Hamé na Slovensku, a to na 14 %.

Posilnenie závodu DOMA

Spoločnosť zároveň informovala, že posilňuje úlohu svojho výrobného závodu DOMA v Prešove, kde vďaka investíciám do modernizácie a automatizácie, ktoré predstavovali za posledné dva roky viac než 600 tisíc eur, znásobuje výrobné kapacity omáčkového a dresingového programu. Závod DOMA zároveň preniká aj do úplne nového segmentu – mrazených potravín, ktoré prostredníctvom tohto závodu začalo Hamé od septembra distribuovať na Slovensko.

Investície do závodu DOMA budú podľa spoločnosti Hamé pokračovať aj naďalej. „Vďaka novým technológiám v závode DOMA sme začali prechádzať na výrobu majonéz a tatárskych omáčok bez konzervantov. V súčasnosti už máme väčšinu výrobkov bez konzervantov a v tejto stratégii chceme pokračovať aj do budúcna tak, aby sme mali v priebehu dvoch či troch rokov náš kompletný sortiment bez konzervačných látok. Teraz začíname aj výrobu vegánskych majonéz a tatárskych omáčok,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Hamé Slovakia Ľubomír Preclík.

Slovensko je po Česku hneď druhým najväčším trhom pre výrobky Hamé – v súčasnosti predstavuje 17 % tržieb celej skupiny Hamé, až za Slovenskom je Rusko (10 %), Maďarsko (9 %) a ďalšie krajiny. V prvej polovici roka 2017 exportovala spoločnosť Hamé svoje produkty do 37 krajín a exportné tržby medziročne vzrástli o 6 %. Nárast exportu bol zaznamenaný napríklad do balkánskych krajín ako Chorvátsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina. Spoločnosť navýšila aj tržby z exportu do Nemecka (nárast o 16 %), Izraela (13 %) či Talianska (27 %).

O spoločnosti

Hamé je poprednou stredoeurópskou potravinárskou firmou, zaoberajúcou sa výrobou trvanlivých, chladených a teraz i mrazených potravín. Tradícia tejto firmy siaha k 20. rokom minulého storočia. Hamé má vo svojom portfóliu v súčasnosti viac ako 1 700 rôznych druhov produktov: paštéty, mäsové konzervy, hotové jedlá, zeleninové výrobky, ovocné zmesi, džemy, kompóty, dojčenskú stravu, bagety, sendviče, kečupy, tatárske omáčky, majonézy, sirupy a ďalšie. Svoje produkty vyváža do približne 40 krajín sveta.

Odporúčané články

Obyvatelia EÚ minuli v roku 2017 na alkohol viac ako 130 miliárd eur Na pultoch reťazcov je čoraz viac dovážaného hydinového mäsa, tvrdí ÚHS

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame