Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Folklórny súbor Haviar z Rožňavy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/Folklórny súbor Haviar

Folkloristi z Rožňavy dostanú peniaze od vlády

Vláda dnes technicky upravila svoje uznesenie, ktorým prispela na fungovanie folklórnych súborov. Ako agentúru SITA informovali z Ministerstva kultúry (MK) SR, išlo len o technickú zmenu v uznesení vlády z 24. októbra. Zo zmeny vyplýva prerozdelenie celkovej sumy 10-tisíc eur prisľúbenej na výjazdovom rokovaní vlády v Rožňave na podporu folklórnych súborov v regióne.

Podľa MK SR folklórny súbor Haviar dostane štyritisíc eur. Zároveň šesťtisíc eur dostane občianske združenie Rožňavskí permoníci, ktoré je spoločným zriaďovateľom Detského folklórneho súboru Haviarik a folklórneho súboru Dubina. Financie majú slúžiť na kúpu krojov a hudobných nástrojov a na chod folklórnych súborov, informovalo agentúru SITA MK SR.

Ministerstvo kultúry predložilo na rokovanie vlády Návrh na zmenu uznesenia vlády SR č. 490 z 24. októbra 2018 ako iniciatívny materiál. Vláda materiál schválila.

Odporúčané články

Najobľúbenejším lyžiarskym strediskom je podľa prieskumu Chopok Firmy, ktoré mali podozrivé poľské mäso, sa cítia poškodené. Postup bol správny, tvrdí Matečná

Z kategórie Zaujímavosti z vidieka

Odporúčame