Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PROTEST: Zasadnutie štrajkového výboru farmárov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zástupca Iniciatívy poľnohospodárov farmár Patrik Magdošško (vpravo za stolom) a ostatní protestujúci farmári počas zasadnutia šštrajkového výboru farmárov na Tyrššovom nábrežží v Bratislave. Bratislava, 22. február 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Farmári prerušili štrajk, odchádzajú z Bratislavy domov

Protestujúci farmári, lesníci a geodeti prerušili ostrý štrajk v Bratislave a odchádzajú domov. Do mesiaca chcú s podporou Únie autodopravcov Slovenska zorganizovať generálny štrajk naprieč celým Slovenskom. Informoval o tom v piatok na tlačovej besede Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov. Magdoško upresnil, že hlavné mesto budú farmári opúšťať v piatok o 12:00 tak, aby sa vyhli dopravnej špičke. „Do 12:00 chceme opustiť Tyršovo nábrežie. Odchádzame z Bratislavy so vztýčenou hlavou,“ dodal Magdoško.

„Tento štrajk, ktorý je, prerušujeme a odchádzame domov. Chceme sa za prístup poďakovať Bratislavčanom. Dnes už Bratislavu nezablokujeme. Máme však dohodu s Úniou autodopravcov Slovenska, že uskutočníme do mesiaca generálny štrajk naprieč celým Slovenskom. Budeme ho pripravovať za podpory autodopravcov, farmárov, lesníkov a geodetov. V krátkom čase budeme informovať vládu, čo chceme ako protestujúci dosiahnuť. Zároveň naša iniciatíva vyhlásila verejnú petíciu na odvolanie ministerky Matečnej,“ uviedol v piatok Patrik Magdoško. Doplnil, že svoje podmienky chcú vláde odoslať do týždňa.

„Ak vláda naše podmienky, ktoré jej budeme adresovať, splní, avizovaný generálny štrajk zrušíme“, uzavrel.

Odporúčané články

Pozemkové úpravy môžu urýchliť aj samotní farmári pomocou jednoduchých úprav Farmár Oravec neprotestuje. Len zakrýva vlastné kauzy, tvrdí Matečnej ministerstvo

Témy

Z kategórie Legislatíva poľnohospodárstva

Odporúčame