Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Pixabay.com
31. augusta 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Coca-Cola kupuje za 3,9 mld. libier reťazec kaviarni Costa Coffee

Transakcia znamená vysoký zisk pre britskú spoločnosť Whitbread, ktorá Costa Coffee v roku 1995 kúpila za 19 mil. libier.

Americký výrobca nealkoholických nápojov Coca-Cola kupuje za 3,9 mld. libier (GBP) v hotovosti reťazec kaviarni Costa Coffee, ktorý je dcérskou spoločnosťou britskej firmy Whitbread. Coca-Cola tak zapĺňa medzeru vo svojom portfóliu.

Generálny riaditeľ firmy Coca-Cola James Quincey v piatok povedal, že horúce nápoje sú jedným „z mála segmentov z celkovej škály nápojov, v ktorom Coca-Cola nemá globálnu značku“.

Zisk pre Whitbread

Transakcia znamená vysoký zisk pre spoločnosť Whitbread, ktorá Costa Coffee v roku 1995 kúpila za 19 mil. GBP. Odvtedy sa Costa stala najväčším reťazcom kaviarní v Británii. V uplynulých rokoch spoločnosť Whitbread výrazne investovala do expanzie Costa Coffee v zahraničí. Očakáva sa, že akvizícia sa dokončí v prvej polovici budúceho roka.

(1 EUR = 0,89758 USD)

Odporúčané články

Všetko čo potrebujete vedieť o vianočných stromčekoch Domáce je lepšie? Nie vždy. Tieto štyri druhy potravín radšej kúpte v obchode

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame