Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sausage 2997505_1280.jpg
Foto: Pixabay.com

Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú podľa spracovateľov rásť

Navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov očakávajú spracovatelia v rozmedzí 5 až 8 %.

Sociálne opatrenia prijaté zo strany štátu a nárast cien energií spôsobujú u slovenských spracovateľov mäsa výrazné navýšenie nákladov, čo sa v prvom kvartáli roka 2019 prejaví aj na zvýšení cien mäsa a mäsových výrobkov o päť až osem percent. Informovala o tom v stredu výkonná riaditeľka Zväzu spracovateľov mäsa Eva Forrai v tlačovej správe.

Pod nárast cien sa na úrovni výrobcov, ale aj ich dodávateľov, podpísali už teraz podľa zväzu hlavne zvýšenie ceny ľudskej práce – zavedenie povinných príplatkov za prácu v noci a cez víkend, zvyšovanie minimálnej mzdy a nárast cien energií. „Súčasné zvyšujúce sa náklady sú už pre výrobcov neudržateľné a preto je potrebné ich premietnuť aj do odberateľských cien. Navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov očakávame v rozmedzí 5 až 8 %,“ konštatovala Eva Forrai.

O Zväze spracovateľov mäsa

Zväz spracovateľov mäsa je dobrovoľným združením fyzických a právnických osôb, podnikajúcich v oblasti spracovania mäsa, výroby mäsových výrobkov alebo v oblasti súvisiacej s touto podnikateľskou činnosťou.

Odporúčané články

Globálna spoločnosť Corteva Agriscience sa oficiálne predstavuje na Slovensku Rezort financií predfinancuje štátnu pomoc pre farmárov na tento rok, uviedol Pellegrini

Témy

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame