Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Grocery store 2619380_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
31. októbra 2018 Potravinárske firmy od SITASITA Diskusia()

Britský reťazec Asda uvažuje o zrušení do 2 500 pracovných miest

Firma uviedla, že zmeny plánuje pre „konkurenčný maloobchodný trh“, na ktorom sa supermarketom nedarí efektívnejšie súťažiť s diskontnými nemeckými reťazcami Aldi a Lidl.

Britská sieť supermarketov Asda začne konzultácie so zamestnancami o zmenách, ktoré by mohli znamenať zrušenie do 2 500 pracovných miest. Znižovanie počtu pracovných pozícii sa pravdepodobne dotkne predaja benzínu, pekární a administratívnej oblasti. Zmeny by sa mali týkať aj pracovných miest v predajniach s odevmi George. Informuje o tom portál bbc.com.

Reťazec Asda uviedol, že zmeny plánuje pre „konkurenčný maloobchodný trh“, na ktorom sa supermarketom nedarí efektívnejšie súťažiť s diskontnými nemeckými reťazcami Aldi a Lidl. „Sme presvedčení, že navrhnuté zmeny, o ktorých konzultujeme, nám umožnia lepšie pracovať pre našich zákazníkov,“ uviedla firma Asda. Odborový zväz GMB, ktorý zastupuje pracovníkov Asdy, však vyhlásil, že znižovanie počtu zamestnancov nemá zmysel a že „bude zubami nechtami bojovať o každé pracovné miesto“.

O spoločnosti Asda

Spoločnosť Asda, ktorú od roku 1999 vlastní americký maloobchodný gigant Walmart, súhlasila so zlúčením s konkurenčnou firmou Sainsbury’s. Navrhnutú fúziu musí preskúmať britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA).
https://www.bbc.com/news/business-45989912

Odporúčané články

Britskí farmári vyzývajú poslancov, aby predišli brexitu bez dohody Lesník sa vyhrážal cyklistovi. Polícia má preveriť, či je spôsobilý mať zbraň

Z kategórie Potravinárske firmy

Odporúčame