Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
London 1335477_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
28. mája 2018 Poľnohospodárstvo od SITASITA Diskusia()

Britský agrosektor žiada možnosť prijímania zamestnancov z EÚ aj po brexite

O záruky, že aj po brexite bude možné prijímať pracovníkov z EÚ, požiadalo vládu vo vyhlásení vyše sto organizácií z britského potravinárskeho a poľnohospodárskeho odvetvia.

Britskí potravinári a farmári žiadajú od vlády ubezpečenie, že aj po brexite budú môcť prijímať dostatok zamestnancov z Európskej únie. Túto požiadavku predložili ako súčasť vyhlásenia, ktoré vypracovalo vyše sto organizácií z potravinárskeho a poľnohospodárskeho odvetvia. Vyhlásenie vyzýva vládu, aby ako prioritu predložila svoje plány v oblasti imigrácie. Vyhlásenie poslala premiérke Therese Mayovej šéfka britskej Národnej únie farmárov Minette Battersová. Informoval o tom portál bbc. com.

Chcú pokračovať v trende

Vyhlásenie konštatuje, že „významný počet“ občanov krajín Európskej únie, ktorých britský agropotravinársky sektor zamestnáva, znamená, že je nevyhnutné, aby vláda „zaručila pokračujúcu, primeranú ponuku trvalej a sezónnej pracovnej sily“ predtým ako Veľká Británia v marci 2019 vystúpi z EÚ, ako aj po vystúpení z bloku. Hovorca britskej vlády v reakcii na vyhlásenie uviedol: „Dali sme jasne najavo, že do decembra 2020 môže sektor poľnohospodárstva a spracovania potravín prijímať zamestnancov z EÚ bez obmedzení a tí, ktorí prídu pracovať, budú môcť aj potom vo Veľkej Británii zostať.“

Odporúčané články

Britskí farmári vyzývajú poslancov, aby predišli brexitu bez dohody Lesník sa vyhrážal cyklistovi. Polícia má preveriť, či je spôsobilý mať zbraň

Z kategórie Poľnohospodárstvo

Odporúčame